Zodyhyd Trophy 2012 - Novinky

Vzpomínka na Český Krumlov 2012

Od "nejvštší golfové události roku 2012" Zodyhyd Trophy uplynulo už 5 měsícu. Také se po zimě pomalu otevírají hřiště a začíná nová sezóna a tak je určitě na místě si na loňský ročník trochu zavzpomínat.

Po absolutním úspěchu teamového utkaní v roce 2010 bylo jasné, že se Zodyhyd PK a Prague Panthers určitě střetnou znovu. Ročník 2011 (mj. také velmi úspěšný) byl naplánován v jiném formátu a opakování golfové bitvy se připravovalo na podzim 2012. Mně to malinko kazila skutečnost, že budu sledovat souboj pouze na dálku skoro 9000 kilometrů...

Formát soutěže zůstal zachován, startovní pole se ovšem rozšířilo ze 4 členů každého teamu na 8. S tím souvisela drobná úprava bodování čtyřher, aby neztratily na významu - vítězná dvojice připsala na konto teamu 1.5 bodu. Stejné zůstalo i místo, osvědčený Český Krumlov.

Občas se okolnosti sejdou a stanou se věci nečekané. Pár týdnů před utkáním se mi najednou naskytla možnost vyrazit do Čech přesně v době konání Zodyhyd Trophy. Nabídl jsem se tedy do role náhradníka, kapitáni ovšem pohotově zareagovali a rozšířili počet členů teamu na 10. Jinak jsme ovšem moji účast nechali jako překvapení :-). Nutno přiznat, že tímto rozšířením získal Zodyhyd PK jistou výhodu, protože Panteři tak měli na soupisce 3 ženy oproti jedinému juniorovi startujícímu za Zodyhyd.

Účastníci se na místo konání sjeli doslova ze všech koutů světa a opravdu se v sobotu před polednem hlásilo ke startu 20 hráčů. Já jsem postupně překvapoval přijíždějící a myslím, že se to docela povedlo :-).

Těšil jsem se na své "domácí" hole a byl zvědavý, jak mi to půjde. S Petrem K. jsme vyrazili hned do první čtyřhry (první devítka scramble, druhá fourball) proti manželské dvojici Peter + Martina. Dobře jsme se s Petrem doplnili a v mých očích favoritům jsme byli zdatným soupeřem. Scramble jsme vypůlili (i když v průběhu to vypadalo i nadějněji) a stejně se nám vedlo ve fourballu. Byli jsme s výsledkem určitě spokojeni.

Hned první devítka jinak přinesla drtivý nástup Zodyhydu. S přehledem své souboje zvládla kapitánská dvojice, Michalové S. i Radek s Pavlem, vítězství přidali i "motyčky". A aby toho nebylo málo, Zodyhyd ve skvělých výkonech pokračoval i ve fourballech. Opět vypůlila naše dvojice, půlbod přinesli i Tomáš s Karlem. Druhé vítězství si v souboji kapitánů připsal i Michal s Jirkou a stejně tak Radek s Pavlem. Naprosto suveréně si počínala rodinná dvojice Michalů, kteří za celý den neztratili ani jamku. Celkově tak první den skončil nečekaným náskokem 12:1.5 pro Zodyhyd.

Samozřejmě jsme to museli všechno zhodnotit večer. Přes nedávno skončenou prohibici byl bar dobře zásobený karibským rumem, který výborně doplnil "sponzorské" doutníky od Jirky V. Pěkná akce :-). V sobotu nám vyšlo počasí výborně, ale předpověď na neděli zdaleka tak dobrá nebyla… Dlouho jsme spekulovali, jak s tím naložit a nakonec jsme vymysleli posunutí startu o hodinu později. Aspoň jsem se mohl trochu vyspat :-).

Malinko jsme přeházeli flajty a vyrazili do druhého dne. Start proběhl ještě za slušného počasí, v prvním flajtu kapitáni, já vyrazil v posledním s Michalem S. a s Houbou a Petrem P. z Panterů. Houba mi měl co vracet a začal velmi dobře. Na jedničce par a moje zkažená dvojka pro něj znamenala hned 2 up. Double bogey na trojce stačilo na vypůlení. Na trojce jsme ještě zahrali drivy, ale pak byl konec… Objevila se šedivá stěna a začal takový slejvák, že se skoro ani nedalo jít. Všechny flajty se daly na útěk do klubovny.

Po poradě jsme se rozhodli započítat výsledky, které platily v okamžiku přesrušení hry, a počkat, jestli se počasí umoudří a umožní nám alespoň improvizovaně dohrát. Jediný ukončený zápas byl souboj kapitánů, kde Michal S. oplatil sobotní porážky Michalovi B. a dal naději Panterům na zvrat. Další body za Pantery přidali také Jirka H. a samozřejmě Houba proti mě. U nás se naopak drželi na vítězné vlně Radek, Pavel B., Michalové S. a bod přidal i Tomáš V.

Zhruba za hodinu se vyčasilo a podařilo se nám sestavit 7 "provozuschopných" dvojic, které vyrazili na 10 jamek počínaje devítkou. Já pokračoval v původním flajtu a byl jsem svědkem velmi kvalitního výkonu Michala S. (st.), který si připsal vítězství proti Houbovi, celkově už čtvrté! Totéž se podařilo i Radkovi, Míšu S. (ml.) o podobnou šanci připravil "scratch" jeho flajtu. Na straně Zodyhydu připsali vítězství ještě Michal B. v souboji "jedniček" s Peterem a Karel V. proti Honzovi K. Na straně Panterů si spravil chuť Dan, který o stoprocentní bilanci připravil Pavla B.

Já jsem bojoval částečně s driverem ve značném stupni rozkladu a pak hodně sám se sebou… Do 13. jamky jsme hráli vyrovnaně, nikdo nezískal náskok 2 jamek. Velmi dobře rozehranou čtrnáctku jsem ovšem doslova zahodil a pěkně se vztekal… Na patnáctce mě definitivně opustil můj starý dobrý driver a současně jsem šel 2 down. Sice jsem zabojoval na šestnáctce, ale když jsem nedal krátký pat do triplebogey (!) na sedmnáctce, který by mi přinesl vyrovnání, chtěl jsem vzteky jamku vzdát a tím prohrát zápas. Petr P. se zachoval džentlmensky, jamku prohlásil za vypůlenou a odmítl předčasné vítězství. Mně se pak podařilo zahrát na poslední jamce par a tím celkově zápas zremizovat. Ale za rámeček si to tedy nedám…

I přes docela extrémní nedělní podmínky se nám tedy podařilo utkání dohrát. Zodyhyd PK obhájil vítězství poměrně přesvědčivě, s výsledným skóre 24.5:9. Samozřejmě proběhla krátká oslava s předáním poháru a pak už jen poměrně pozdní odjezd. Díky všem zúčastněným, zase to byla skvělá zábava!

Na závěr se opět sluší poděkovat českokrumlovskému areálu, určitě zase přijedeme :-). A určitě si "Ryder Cup" zase zopakujeme!

A teď už se všichni můžeme těšit na Zodyhyd Trophy 2013!

Pošťák

 

Zodyhyd PK - vítěz Zodyhyd Trophy 2012 (na snímku chybí Pavel B. a Petr K.)

 

Zodyhyd PK vítězí

I přes nedělní nepřízeň počasí se akci podařilo (s drobnými úpravami) zdárně dokončit. Zodyhyd využil sobotního náskoku (12 : 1½) a zvítězil v letošní Zodyhyd Trophy po výsledku 24½ : 9.

 

Zodyhyd Trophy 2012 se rozšiřuje!

Vzhledem k velkému zájmu hráčů o tuto mimořádnou akci se velikost teamů zvětšuje na 10 hráčů. Detailní soupisky budou doplněny brzy, zatím zde najdete upravená pravidla a rozpis.

 

Vzpomínka na Telč 2011

"Ryder Cup" v roce 2010 byl určitě zlomovým ročníkem Zodhyd Trophy. Shodli jsme se, že takovou událost je třeba zopakovat a to nejlépe pravidelně, tedy v letech kdy se hraje "podobná akce lokálního významu", tedy opravdový Ryder Cup. První nápad na ročník následující byl dvoudenní turnaj na rány. Časem jsme ovšem dospěli k tomu, že teamová atmosféra v roce 2010 byla prostě dokonalá a tak jsme pro rok 2011 vybrali "miniteamovou" verzi, tedy scramble dvojic. Zatímco rok 2010 měl i na internetových stránkách kompletní pokrytí, Zodyhyd Trophy roku 2011 jsem trošku odflákl a tak bych to chtěl (když už jsou nové stránky kompletní) napravit touto vzpomínkou.

Chvíli nám trvalo, než jsme našli lokalitu odpovídající významu akce :-). Nakonec se podařilo domluvit rozumné podmínky v Telči a i přes drobné nedostatky (brzké vyklizení pokojů, nesrovnalosti v účtech...) byla myslím tato volba dobrá. Možná nás trošku zaskočilo hřiště, které se nakonec ukázalo těžší, než jsme čekali. Ale aspoň celkem slušně vyšlo počasí (sice zima, ale bez deště) a hřiště bylo pro všechny stejné...

Už v roce 2010 jsem za jeden z největších úspěchů považoval, že se nám podařilo dát v jednom termínu dohromady 8 golfistů. To jsme v Telči ještě překonali a do boje se pustilo hned 6 dvojic! Myslím, že startovní pole se tak trošku rozdělilo na dvě poloviny, jedna si přijela hlavně dobře zahrát a pobavit se a ta druhá ještě k tomu zvítezit :-). Vysoko jsme určitě mysleli i já s Michalem, připravovali jsme se zodpovědně včetně tréninkového kola (i když na jiném hřišti), ale to jsme nebyli sami. Nejtěžší souboj jsme tušili se Sovadina Brothers a Pink Panthers.

V sobotu jsme vyrazili jako poslední společně s Michalem a Petrem (Sovadina Brothers) a nabrali ztrátu hned na první jamce (bogey, 3 paty), srovnali hned na druhé, ale na třetí už bylo zase bogey (obě dvojice). Pátá až sedmá jamka bogey a na těžké osmičce (dlouhý par 3) dokonce double. Sice se podařila devítka v paru, ale celkově jsme na Sovadiny po první devítce ránu ztráceli. Desítka další bogey a dabláč na dvanáctce nás už poslal o 4 dolů. Zabojovali jsme na třináctce a birdie nám přineslo snížení dokonce jen na jednu ránu ztráty. Do konce jsme ovšem ještě jednu ránu ztráty nabrali (14-18 5x bogey) a tak bylo jasné, že jeden z velkých soupeřů přenocuje s o 2 rány lepším výsledkem. Byli jsme samozřejmě zvědaví i na ostatni, nakonec se nejvíc dařilo Michalovi s Danem (Pink Panthers), kteří přinesli o ránu víc, než Sovadina Brothers a tedy o ránu méně než my. Další dvojice se držely na dohled, ale na pomyslné stupně vítězů chyběly 3 rány.

Večer jsme to samozřejmě pořádně probrali a těšili se na druhý rozhodující den. První vyrazili Funny Hoes s Branickou Desítkou, následovali jsme my společně s Dirty Birdies a na závěr elitní flajt Pink Panthers a Sovadina Brothers. Tentokrát jsme se sice vyvarovali bogey na jedničce, ale už trojka přinesla dabláče po mém autu a ztraceném Michalově drivu. Pořád to ale vypadalo na lepší první devítku, ale tentokrát zklamala devátá jamka a další double bogey, které znamenalo pouze vyrovnání výkonu ze soboty. Snažili jsme se, tentokrát zvládli dvanáctku v paru, ale hned třináctka náše naděje nejspíš pohřbila - double bogey. Přestože na konci hřiště jsme tentokrát nabrali jen 2x bogey, tušili jsme, že je to málo... Průběžně jsme vedli, ale bylo celkem jasné, že naše vylepšení sobotního skóre o 2 nebude stačit na nic lepšího, než udržení medailové pozice. A po příchodu posledního flajtu to bylo jasné. Už na první devítce na nás získali náskok tří ran (Panteři se vyrovnali Sovadinům). Jejich souboj byl ještě po dvanácti jamkách nerozhodný, pak se do toho ale Panteři pustili a po šestnáctce už byli v rozhodujícím vedení o 4 rány. Sovadinové nakonec obešli neděli stejně jako my, takže stříbrná medaile byla taky jasná.

Vítězství si tedy po výborném nedělním výkonu zaslouženě připsali Michal s Danem, nás trošku mrzí Michalova zdravotní indispozice, protože já jsem sice odehrál slušná dvě kola, ale k našemu výkonu z přípravy (kde mi to naopak vůbec nešlo) pořád chybělo propastných 7 ran na kolo (ale přípravu jsme hráli na Černém Mostě a Telč byl zjevně mnohem náročnější). Každopádně to byl další skvělý ročník Zodyhyd Trophy a všichni jsme si to užili! A samozřejmě jsme se také všichni těšili na teamový "Ryder Cup" Zodyhyd Trophy 2012!

Pošťák

 

Vzpomínka na Mnich+Telč 2009

Myslím, že Zodyhyd Trophy se v roce 2008 (viz menu) opravdu povedlo. Slibovali jsme sice ještě teamové utkání na podzim a trošku pozměněný systém na příští rok, ale to už se nějak nepovedlo...

Takže zatímco Zodyhyd Trophy 2008 má velmi slušný popis, rok 2009 je zmíněn velmi zkratkovitě. Pokud si vzpomínám, hodně za to může moje velké pracovní vytížení na jaře 2009. Nicméně jsme nechtěli přerušit započatou tradici a tak jsme svolali aspoň dvoudenní akci na červen. Trefili jsme se však do nějaké akce Panterů, takže Michal S. nedostal příležitost k obhajobě. Nakonec jsme se sešli v pátek na Mnichu pouze ve 4 - z loňska já, Michal B. a Pavel S. a aspoň na pátek se k nám připojil Honza T. z Písku. Vzhledem k plánovanému dvoudennímu formátu a třem plným účastníkům jsme zvolili formát split-6 (Honza mimo soutěž).

Počasí nám první den opravdu nepřálo... Sice jsme byli na hřišti sami, ale pršelo moc, i bouřka přišla, takže jsme 2x kvůli silnému dešti a blízkým bleskům přerušovali hru. Naštěstí vždy poblíž altánů, takže jsme aspoň nemuseli běhat do klubovny... I tak jsme hráli ale celkem slušný golf a když někdy na 14. jamce konečně přestalo pršet, mohli jsme si užít zbytek prázdného hřiště. Už si nepamatuju přesně, jaká byla čísla, ale myslím, že jsem celou dobu mírně ztrácel na Michala a Pavel se držel v závěsu. A tak skončil výsledkově i první den. Ten jsme pak zakončili v centru Telče, kde jsme i přespali v takovém (pronajatém) zhradním domku, ale bydlení bylo OK.

Druhý den nás čekalo hřiště Telč. Už jsem ho znal z loňského Acision Open a bylo jasné, že to nebude žádná velká pohoda... Vezmu to z mého pohledu. Bojoval jsem, ale pokud si vzpomínám, Michala jsem nikdy nedotáhl. Ještě po šestnáctce jsem měl šanci bojovat o výhru, ale aut třetí ranou na sedmnáctce definitvně rozhodl o vítězství Michala. Snažil jsem se, ale navíc mi druhý den moc nepomohl Pavel, který nám na Mnichu pravidelně bral body, ale Telč neobešel v nejlepší formě... Vítězem Zodyhyd Trophy se tedy zaslouženě stal Michal B.!

Hodně jsme pak přemýšleli o Zodyhyd League na podzim, která měla vyvrcholit Zodyhyd Trophy 2010. Ani to se nepodařilo, ale mělo to i pozitivní dopad, protože v roce 2010 se podařilo uspořádat nezapomenutelný "Ryder Cup" mezi Prague Panthers a Zodyhyd PK. Ale o tom se už můžete dočíst pod odkazem Zodyhyd Trophy 2010...

Pošťák

 

Upřesnění ubytování

Ahoj, ahoj,

důležitá věc: potřebujeme upřesnit ubytování v GK Český Krumlov. Standardně máme zatím zamluveno 16 míst na jednu noc, ze soboty na neděli…tedy jen pro hráče. Doprovod je ale samozřejmě vítán (bude-li fandit teamu Zodyhyd, tak dvojnásobně) a je možno zamluvit jak další postele, tak zkusit i noc z pátku na sobotu (mají tam ale nějakou akci tak nevím jak je to s kapacitou). Napište mi tedy prosím, nejlépe taky do konce týdne, Vaše požadavky na ubytování, já to sesumíruju a objednám...

Díky a těším se na nás :o)

Čau Bělouš

 

Web běží a vizitky přibývají

Ahoj!

Zdravím vás z Hong Kongu. Jak už Michal avizoval, letos budu pouze nehrajícím členem teamu Zodyhyd PK a tak budu připraven o to potěšení přispět k obhajobě :-).

Dal jsem dohromady alespoň tyhle stránky. Kdo zná ty staré, tak vidí, že je to pořádná změna. Použil jsem redakční systém Drupal a protože s tím zatím moc neumím, uvítám každý komentář. Snad se tady vyznáte a najdete vše, co budete potřebovat.

Obsah přibývá, aktuálně hlavně vizitky. Tak posílejte další! A samozřejmě také jakýkoli jiný obsah na stránky rád přidám, tak posílejte :-).

Chtěl bych sem přesunout i minulé ročníky ze starých stránek, ale to mi asi ještě bude chvíli trvat...

Mějte se a pořádně si to užijte!

Pošťák

 

Pozvánka

Přátelé, kamarádi, krtkobijci!

Rok se s rokem ještě nesešel, prach sotva stihl dopadnout na prestižní putovní trofej (tedy myslím, letos bohužel nemám možnost to kontrolovat :o), a už se nám blíží vrchol golfové sezony 2012. Nebudeme Vás dlouho napínat, ZODYHYD TROPHY se letos uskuteční v termínu 6.-7.10. (ano, jen pár dní nato, co skončí jedna lokální akcička podobného formátu, tzv. Ryder cup… můžeme jej považovat za takový menší předzápas.)

Ale už dost keců a konkrétně:
ZODYHYD TROPHY 2012
sobota + neděle 6.-7.10.
PRAGUE PANTHERS (vyzyvatel, kpt. Michal Srp) vs Zodyhyd PNP (obhájce, kpt. Michal Bílý)

Dle tradic je Zodyhyd Trophy v sudém roce teamovou soutěží, utkání Prague Panthers vs Zodyhyd PNP (vítěz a obhájce z roku 2010)
Formát: předběžně každý team bude mít 8 členů, první den se odehrají utkání dvojic, druhý den pak singly. Všechno jamkovka, přesný formát ještě bude stanoven po konečných nominacích a dohodě kapitánů obou teamů.

Resort: ještě bude stanoven, ale preferujeme opakování akce v Krumlově, kde to před dvěma lety bylo báječné….nicméně resort ještě hledáme, pokud by někdo z Vás měl možnost za slušných podmínek domluvit resort, dejte vědět. (požadavek je: sobota 6.10. 4 plné flighty tee time od cca 13.00, neděle 7.10. 4 plné flighty (16 lidí) od cca 10.00. Ubytování ideálně přímo na hřišti.

Formát: předběžně každý team bude mít 8 členů, první den se odehrají utkání dvojic, druhý den pak singly. Všechno jamkovka, přesný formát ještě bude stanoven po konečných nominacích a dohodě kapitánů obou teamů.

Předpokládané náklady: cca 2.000-2.500 Kč za 2x fee + nocleh

V této fázi prosím o potvrzení Vaší účasti, resp. jestli s Vámi můžu počítat v teamu ZODYHYD PNP. Srpik si obešle svoje ovečky, vypadá to, že Pantheři letos budou mít hodně ostrý drápy!!!! Těším se na parádní víkend, byť je to ještě daleko a ještě nevíme kde, prosím o potvrzení do konce června… (Pájo, přepošli prosím Radkovi, nemůžu najít kontakty, díky)

Výsledky, fotky a komentáře k předchozím ročníkům prestižního klání o putovní trofej naleznete zde:
http://golf.postak.com/ (v odkazu ZODYHYD TROPHY vlevo zcela dole)

Díky,
čau Bělouš