Zodyhyd Trophy 2009

Vzpomínka na Mnich+Telč 2009

Myslím, že Zodyhyd Trophy se v roce 2008 (viz menu) opravdu povedlo. Slibovali jsme sice ještě teamové utkání na podzim a trošku pozměněný systém na příští rok, ale to už se nějak nepovedlo...

Takže zatímco Zodyhyd Trophy 2008 má velmi slušný popis, rok 2009 je zmíněn velmi zkratkovitě. Pokud si vzpomínám, hodně za to může moje velké pracovní vytížení na jaře 2009. Nicméně jsme nechtěli přerušit započatou tradici a tak jsme svolali aspoň dvoudenní akci na červen. Trefili jsme se však do nějaké akce Panterů, takže Michal S. nedostal příležitost k obhajobě. Nakonec jsme se sešli v pátek na Mnichu pouze ve 4 - z loňska já, Michal B. a Pavel S. a aspoň na pátek se k nám připojil Honza T. z Písku. Vzhledem k plánovanému dvoudennímu formátu a třem plným účastníkům jsme zvolili formát split-6 (Honza mimo soutěž).

Počasí nám první den opravdu nepřálo... Sice jsme byli na hřišti sami, ale pršelo moc, i bouřka přišla, takže jsme 2x kvůli silnému dešti a blízkým bleskům přerušovali hru. Naštěstí vždy poblíž altánů, takže jsme aspoň nemuseli běhat do klubovny... I tak jsme hráli ale celkem slušný golf a když někdy na 14. jamce konečně přestalo pršet, mohli jsme si užít zbytek prázdného hřiště. Už si nepamatuju přesně, jaká byla čísla, ale myslím, že jsem celou dobu mírně ztrácel na Michala a Pavel se držel v závěsu. A tak skončil výsledkově i první den. Ten jsme pak zakončili v centru Telče, kde jsme i přespali v takovém (pronajatém) zhradním domku, ale bydlení bylo OK.

Druhý den nás čekalo hřiště Telč. Už jsem ho znal z loňského Acision Open a bylo jasné, že to nebude žádná velká pohoda... Vezmu to z mého pohledu. Bojoval jsem, ale pokud si vzpomínám, Michala jsem nikdy nedotáhl. Ještě po šestnáctce jsem měl šanci bojovat o výhru, ale aut třetí ranou na sedmnáctce definitvně rozhodl o vítězství Michala. Snažil jsem se, ale navíc mi druhý den moc nepomohl Pavel, který nám na Mnichu pravidelně bral body, ale Telč neobešel v nejlepší formě... Vítězem Zodyhyd Trophy se tedy zaslouženě stal Michal B.!

Hodně jsme pak přemýšleli o Zodyhyd League na podzim, která měla vyvrcholit Zodyhyd Trophy 2010. Ani to se nepodařilo, ale mělo to i pozitivní dopad, protože v roce 2010 se podařilo uspořádat nezapomenutelný "Ryder Cup" mezi Prague Panthers a Zodyhyd PK. Ale o tom se už můžete dočíst pod odkazem Zodyhyd Trophy 2010...

Pošťák

 

Výsledky

1. Michal Bílý

2. Pošťák
3. Pavel SvobodaFinálový turnaj - 19.6.2009 Mnich + 20.6.2009 Telč

Hráno systémem "Split-6" na 36 jamek. Na každé jamce se rozděluje 6 bodů podle výsledku hráčů: 4-2-0, 4-1-1, 3-3-0 nebo 2-2-2. Hráli jsme se započtením poloviny hendikepu.

Pozvánka

Letošní Zodyhyd Trophy proběhne v poněkud jednodušší formě 19.-20.6.2009. V pátek Mnich, pak přespání někde v okolí Telče a v sobotu finále na hřišti v Telči. Vítáni jsou všichni, dejte vědět a přijeďte na Mnich! Systém se upraví na místě podle počtu zúčastněných.

Už teď ale vymýšlíme nový dlouhodobý systém Zodyhyd League, jehož vyvrcholením bude Zodyhyd Trophy 2010.