Zodyhyd Trophy 2010

Vítězí Zodyhyd PK!

Zodyhyd PK vs Prague Panthers - 6:6, Zodyhyd PK zvítězil na 5. jamce rozehrávky

Letošní Zodyhyd Trophy mělo velmi napínavý průběh a neuvěřitelný závěr. Po prvním dnu (čtyřhry) se do vedení dostali Panthers 2.5:1.5. Po první sérii singlů ovšem Zodyhyd vyrovnal a s napětím se čekalo na poslední devítku. Zrodil se remízový výsledek a muselo se do rozehrávky (scramble dvojic). Za Zodyhyd nastoupil Michal B. s Karlem a za Panthers Michal S. s Peterem. Na první jamce zachránil Michal B. dlouhým patem par a Panthers o něco kratší do birdie nedokázali proměnit. Ještě větší šanci dostali Panthers na druhé jamce, když Zodyhyd zahrál pouze bogey. Pat Michala S. do paru zůstal 1cm od jamky! A tak se muselo dál. Třetí i čtvrtá jamka přinesly samé pary. První rána na páté přidané jamce (par 3) nejlépe vyšla Peterovi (asi 4 metry od jamky), Michal B. ležel na 10 metrech. Z této vzdálenosti ovšem zahrál fantastický pat a Panthers museli proměnit! Nepodařilo se to a Zodyhyd PK tak slaví vítězství!

klikni pro plnou velikost

Jak jsem to viděl

Z mého pohledu se celý víkend opravdu vydařil. Podařilo se nám dát dohromady 8 hráčů (což považuji za skoro největší úspěch) a výborně si zahrát. Nakonec celkem přálo i počasí, déšť se nám při hře vyhnul. Český Krumlov je pro takovou akci ideální a všichni nám z areálu nám vyšli maximálně vstříc. Celkově to byl opravdu velký zážitek a atmosféra teamového souboje, který vrcholila při play off, je úžasná. Příští rok bude Zodyhyd Trophy individuální (zřejmě 2 dny na rány), ale za 2 roky si "Ryder Cup" určitě zopakujeme!.

V sobotu vyrazil Zodyhyd v bílých dresech a začátek scramble se nám s Karlem podařil výborně. Dobře jsme se doplnili a díky birdie jsme se hned na jedničce ujali vedení. 3 bogey v řadě znamenaly 3 vypůlené jamky, i když aspoň jeden z Karlových patů tam spadnout mohl :-). Půlení jamek pokračovalo i dál, teď už ovšem v paru. Osobně si velmi cením dobře zvládnuté těžké třetí rány do greenu na šestce. Po vypůlené osmé jamce jsme šli na devítku s jasným cílem - udržet náskok jedné jamky. Bohužel jsem zřejmě špatně vybral po drivu můj míč, který byl sice blízko greenu, ale v bankru. Takže až třetí ranou jsme se dostali asi na 4 metry od jamky. Michal S. ovšem proměnil neskutečný pat asi z 15 metrů do birdie a náš první souboj tak skončil remízou. Michal B. s Pavlem si bohužel nechali utéct začátek, na prvních třech jamkách nabrali ztrátu 3 a to vydrželo až do konce. Průběžný stav tedy ½:1½.
Od desáté jamky jsme začali ve stejném složení s fourballem a hned se blýskl Michal S., jehož pat do eaglu lízl jamku... Naše 2 pary tak byly k ničemu. Následně se ale ke skvělému výkonu rozehrál Karel a série birdie-par-birdie převážila vedení na naší stranu o 2. Na čtrnácté jamce jsem měl ideální pozici ke skórování já, ale 4 rány ze 20 metrů od jamky znamenaly pouze vypůlení na double bogey (!). Skoro totéž jsem zopakoval na šestnáctce... Karel ovšem díky paru na předposlední jamce definitivně rozhodl o našem vítězství. Michal B. s Pavlem ovšem nedostali vůbec šanci a Peter s Danem tak první den bodovali naplno. Přenocovali jsme tedy za stavu 1½:2½. Při večerní "poradě" o nasazení pro neděli jsme nakonec nic specielního nevymýšleli a dohodli se o nasazení podle aktuálních hendikepů.

Po teamové poradě jsme věřili alespoň ve vyrovnání stavu a "plánovali", že Michal B. s Karlem by mohli přinést aspoň 1½ bodu a já s Pavlem 3, což by stačilo aspoň na remízu. V singlu proti Danovi jsem sice nesmyslně ztratil první jamku, ale proměněný těžký pat na dvojce do paru mě nastartoval a přidal jsem ještě další 3 v řadě a dostal se tak do vedení o 3. Dan si vzal bod zpátky na šestce, ale na sedmičce mi drivem do autu vítězství skoro daroval. Pavel s Houbou tvrdě bojovali. Půlila se pouze druhá jamka a nikdo nebyl ve vedení víc než o bod. Po osmičce se dostal do dormie Houba, ale nezvládl bankrshot na devítce a Pavel díky paru utkání vypůlil. Ve druhé čtveřici přinesl bod z tradičního souboje proti Michalovi S. Michal B., Karel po boji nestačil na Petera. Nicméně první část plánu nám vyšla a průběžné skóre bylo srovnané - 4:4.
Do posledních dvouher jsme tedy vyrazili za otevřeného stavu ve dvojicích odpovídajících nasazení. Já jsem hned na desítce ztratil míč po druhé ráně do hlubokého rafu a v zápětí i jamku. Další jamku jsem ale (i přes zásah greenového bunkeru) dokázal vypůlit a následující třípary patřily mně, ujal jsem se tedy o bod vedení. Pavel se rozehrál k výbornému výkonu a po čtyřech jamkách byl 2 Up. Po naší čtvrté a po třetí jamce druhého flajtu jsme byli all square, protože Michal B. i Karel ztráceli. Zatímco Pavel náskok navyšoval a chip-in na šestnáctce definitivně stvrdil jeho výhru (přestože Dan hrál druhou devítku velmi dobře, tak na skvělý výkon Pavla to prostě nestačilo), já jsem se dostal do potíží. Nedokázal jsem odpovědět na Houbův green v regulaci na těžké čtrnáctce a následně neproměnil asi metrový pat na vypůlení na patnáctce, rázem jsem se tedy ocitl 1 Down. K našemu cíli jsem ale potřeboval utkání aspoň vypůlit. Pomohlo mi ale zaváhání soupeře. I když mě Houba dostal pod tlak na greenu šestnáctky, když po problémech zahrál výbornou čtvrtou ránu pár metrů od jamky, proměnil jsem asi třímetrový pat do paru a bylo srovnáno. Nepovedený drive na sedmnáctce už zase trochu hrozil, zvlášť když jsem se dostal do greenu až třetí ranou. Houba ale nedokázal zužitkovat výborný drive a snad ze 30 metrů zahrál 5 ran. Mně tak stačil druhý pat do bogey (z metru, skoro tam nespadl...) k získání minimálního náskoku a dormie. Na osmnáctce jsem pálil první a moje approach wedge poslala míček neomylně na green. Sice dost daleko od jamky, ale se slušnou šancí na dvojpat. Houba bohužel odpal pokazil a ke greenu se dostal až třetí ranou. Jeho skoro chip-in už by ale stejně nic nevyřešil, protože mně na zisk zápasu (a nakonec i jamky) stačily 3 paty, i když k paru to bylo hodně blízko. Náš flajt tedy přinesl celkem 3½ bodu a s napětím jsme čekali, jestli Michal B. nebo Karel uhrají v závěrečných singlech potřebný půlbod. Nepovedlo se, Michal B. prohrál na šestnáctce a Karel na sedmnáctce. Závěrečné skóre se tedy vyrovnalo na 6:6 a rozhodnout musela rozehrávka!

Slabší provoz na hřišti naštěstí umožnil pokračovat ve hře a tak nepřišla na řadu pomocná kritéria (součet celkového skóre na jamkách, který byl nakonec 37:36 pro Zodyhyd). Já jsem se na rozehrávku moc necítil, podobné situace moc nezvládám a navíc jsem dost špatně patoval. Panthers nasadili očekávanou dvojici Michal S. + Peter a k našemu kapitánovi se připojil Karel. Jak už zmiňuji výše, hlavně na prvních dvou jamkách rozehrávky při nás opravdu stálo štěstí. Na první dokázal Michal B. zachránit špatný drive a proměnit dlouhý pat a ještě více na druhé jamce, kde Panthers velmi těsně neproměnili krátký pat na vítězství. Pevné nervy udržel Karel na třetí jamce, když potřebný pat asi z metru Michal B. minul, ale Karel bezpečně proměnil. Čtvrtá jamka byla ve znamení dvojpatů, i když ten Michalův první neměl daleko k úspěchu. A pak už přišel ten Michalův zázračný pat na páté přidané jamce a neúspěch Pantherů. Zodyhyd PK tak zvítězil v Zodyhyd Trophy 2010.

Mě osobně velmi potěšily uhrané 3½ body a také (až na několik úletů) slušná hra. Třeba ve čtyřhře fourballu jsem moc nepřispěl, ale první nedělní devítka (tedy až na jedničku) byla výborná a závěrečný souboj s Houbou, i když mi to ke konci dost usnadnil sám, považuji skutečně za jeden z mých golfových vrcholů. Ani ne tak kvůli předvedené hře, ale hlavně díky zvládnuté koncovce za nepříznivého stavu. Třeba Michal B. hraje pod tlakem skvěle (což prokázal i v play off), ale já s tím docela mívám problémy. Tentokrát jsem to ale dokázal :-). Nedělních 38 stbf je na závěr sezóny taky moc dobré a snad příslib toho, že bych tu jedničku na začátku ve svém hendikepu někdy mít mohl. Teď si ale budu užívat pocit vítěze "Ryder Cupu" :-).

Pošťák

 

Výsledky

  body Zodyhyd PK vs Prague Panthers body
A vs A
scramble
0 Michal B.
Pavel
3&2 (0:3) > Peter
Dan
1
B vs B
scramble
½ Karel
Pošťák
halved (1:1) Michal S.
Houba
½
A vs A
fourball
0 Michal B.
Pavel
5&3 (1:7) > Peter
Dan
1
B vs B
fourball
1 Karel
Pošťák
< 3&1 (4:1) Michal S.
Houba
0
1. den  
1 vs 2 ½ Pavel halved (4:4) Houba ½
2 vs 1 1 Pošťák < 3&2 (6:2) Dan 0
3 vs 4 0 Karel 2&1 (1:3) > Peter 1
4 vs 3 1 Michal B. < 2&1 (5:2) Michal S. 0
1 vs 1 1 Pavel < 4&2 (5:1) Dan 0
2 vs 2 1 Pošťák < 2 Up (5:3) Houba 0
3 vs 3 0 Karel 2&1 (2:4) > Michal S. 1
4 vs 4 0 Michal B. 3&2 (3:5) > Peter 1
2. den  
CELKEM 6   6

 

Rozehrávka

jamka 9 16 17 18 8
par 4 4 4 3 3
Zodyhyd PK
Michal B. + Karel
4 5 4 3 2
Prague Panthers
Michal S. + Peter
4 5 4 3 x

 

Vložené soutěže

Longest drive (neděle, jamka č. 4): Michal S.
Nearest to pin (neděle, jamka č. 18): Michal B.

 

Individuální body

Zodyhyd PK
Michal B. 1
Pošťák
Pavel
Karel
Prague Panthers
Michal S. 1½
Peter 4
Dan 2
Houba 1

 

Jdeme na to!

"Ryder Cup" Zodyhyd PK vs Prague Panthers

16.+17.10.2010 Český KrumlovTeamová vizitka

Zodyhyd PK

Michal Bílý (C)

HCP: 18.0

Domácí klub: GC Písek

Nejoblíbenější hřiště: Ypsilon

Oblíbená hůl: hybrid

Neoblíbená hůl: zapomenutá wedžka na přechozím greenu

Nejoblíbenější jídlo: paella, spaghetti carbonara

Sportovní vzor: Michel Platini, Roger Federer, Tiger Woods

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: Tak určitě si pěkně zahrát a užít si víkend, což představuje zejména vítězství teamu a alespoň 3 přinesené body. Dát panterům čuchnout, možná i malinko kousnout, ale ne nažrat!

 

Jan Pošta

HCP: 22.2

Domácí klub: Golf Club Divoká Šárka

Nejoblíbenější hřiště: podle výsledků určitě Molitorov, ale jinak Čertovo Břemeno

Oblíbená hůl: approach wedge

Neoblíbená hůl: hybrid

Nejoblíbenější jídlo: špagety

Sportovní vzor: asi nějakej fotbalovej brankář, ale zrovna mě žádnej konkrétní nenapadá, takže asi já :-)

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: vyhrát!

 

Pavel Bízek

HCP: 22.9

Domácí klub: GCC Hodkovičky

Nejoblíbenější hřiště: Kunětická hora

Oblíbená hůl: francouzská

Neoblíbená hůl: 3 železo

Nejoblíbenější jídlo: 500g beef filet mignon s restovanými fazolovými lusky

Sportovní vzor: vídám ho denně v zrcadle

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: hlavně se nezranit

 

Karel Veselý

HCP: 18.1

Domácí klub: Malevil

Nejoblíbenější hřiště: Ypsilon

Oblíbená hůl: 7 železo

Neoblíbená hůl: 3 železo

Nejoblíbenější jídlo: svíčková

Sportovní vzor: Phil Mickelson

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: vyhrát :-))))))))

 

Teamová vizitka

Prague Panthers

Michal Srp (C)

HCP: 14.5

Domácí klub: GC Hostivař, GC Streda Inak

Nejoblíbenější hřiště: Čertovo Břemeno

Oblíbená hůl: jakákoliv, která hraje tam, kam chci

Neoblíbená hůl: berle

Nejoblíbenější jídlo: ryby, mořský potvory a asijská kuchyně

Sportovní vzor: spíš oblíbení sportovci než vzory

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: samozřejmě zvítězit, ale hlavně si to pořádně užít

 

Peter Matlovič

HCP: 11.5

Domácí klub: GC Benátky nad Jizerou, GC Hostivař

Nejoblíbenější hřiště: Benátky - akademie

Oblíbená hůl: 4 železo

Neoblíbená hůl: každý týden jiná

Nejoblíbenější jídlo: halušky & bryndza

Sportovní vzor: nemám

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: nezmoknout

 

Daniel Beneš

HCP: 30.0

Domácí klub: Golf Club Hostivař

Nejoblíbenější hřiště: Čertovo Břemeno

Oblíbená hůl: PW

Neoblíbená hůl: driver

Nejoblíbenější jídlo: cokoliv asijského, seafood

Sportovní vzor: Joe Montana

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: jednoznačně výhra

 

Tomáš Houba Rychtera

HCP: 23.8

Domácí klub: GC Streda Inak

Nejoblíbenější hřiště: Barbora

Oblíbená hůl: 9 železo

Neoblíbená hůl: francouzská

Nejoblíbenější jídlo: palačinky s tvarohem a hokými malinami

Sportovní vzor: Ivan Hlinka

Osobní cíle pro Zodyhyd Trophy 2010: „... hlavně se z toho neposrat.“

 

Pozvánka

"Ryder Cup" Zodyhyd PK vs Prague Panthers

16.+17.10.2010 Český Krumlov

Místo: GC Český Krumlov, ubytování přímo v hotelu v resortu
Tee time: sobota 16.10. 12:00, neděle 17.10. 10:00
Poplatky: cca 2,050 Kč za osobu (obsahuje 2x fee + 1x ubytování)

 

Herní systém:

Sobota čtyřhry, ve hře budou 4 body, vždy 1 bod za jamkovku na 9 jamek. Páry se střetnou na první devítce ve scramblu a na druhé devítce v novém zápase ve fourballu. Na drivu se hráči jednoho teamu střídají.
Nominace: Kapitáni obou teamů určí předem pár A a pár B. Ty se střetnou proti sobě A vs A a B vs B.

Neděle singly, ve hře bude 8 bodů, vždy 1 bod za jamkovku na 9 jamek.
Nominace: Kapitáni obou teamů určí v sobotu večer hráče č. 1, 2, 3, 4 dle aktuální výkonnosti, popřípadě hcp. Ti se pak střetnou na první devítce v prvním flightu 1 vs 2 a 2 vs 1 a ve druhém flightu 3 vs 4 a 4 vs 3, na druhé devítce se v rámci stejných flightů prohodí soupeři a střetnou se dvojice 1 vs 1, 2 vs 2, 3 vs 3 a 4 vs 4.

Ve hře je tak celkem 12 bodů, v případě rovnosti bude nominován jeden pár za každý team, který se střetne v play off systémem scramble. Nebude-li to z provozních důvodů možné, rozhodne celkové skóre jamek, v případě rovnosti los.