Vzpomínka na Český Krumlov 2012

Od "nejvštší golfové události roku 2012" Zodyhyd Trophy uplynulo už 5 měsícu. Také se po zimě pomalu otevírají hřiště a začíná nová sezóna a tak je určitě na místě si na loňský ročník trochu zavzpomínat.

Po absolutním úspěchu teamového utkaní v roce 2010 bylo jasné, že se Zodyhyd PK a Prague Panthers určitě střetnou znovu. Ročník 2011 (mj. také velmi úspěšný) byl naplánován v jiném formátu a opakování golfové bitvy se připravovalo na podzim 2012. Mně to malinko kazila skutečnost, že budu sledovat souboj pouze na dálku skoro 9000 kilometrů...

Formát soutěže zůstal zachován, startovní pole se ovšem rozšířilo ze 4 členů každého teamu na 8. S tím souvisela drobná úprava bodování čtyřher, aby neztratily na významu - vítězná dvojice připsala na konto teamu 1.5 bodu. Stejné zůstalo i místo, osvědčený Český Krumlov.

Občas se okolnosti sejdou a stanou se věci nečekané. Pár týdnů před utkáním se mi najednou naskytla možnost vyrazit do Čech přesně v době konání Zodyhyd Trophy. Nabídl jsem se tedy do role náhradníka, kapitáni ovšem pohotově zareagovali a rozšířili počet členů teamu na 10. Jinak jsme ovšem moji účast nechali jako překvapení :-). Nutno přiznat, že tímto rozšířením získal Zodyhyd PK jistou výhodu, protože Panteři tak měli na soupisce 3 ženy oproti jedinému juniorovi startujícímu za Zodyhyd.

Účastníci se na místo konání sjeli doslova ze všech koutů světa a opravdu se v sobotu před polednem hlásilo ke startu 20 hráčů. Já jsem postupně překvapoval přijíždějící a myslím, že se to docela povedlo :-).

Těšil jsem se na své "domácí" hole a byl zvědavý, jak mi to půjde. S Petrem K. jsme vyrazili hned do první čtyřhry (první devítka scramble, druhá fourball) proti manželské dvojici Peter + Martina. Dobře jsme se s Petrem doplnili a v mých očích favoritům jsme byli zdatným soupeřem. Scramble jsme vypůlili (i když v průběhu to vypadalo i nadějněji) a stejně se nám vedlo ve fourballu. Byli jsme s výsledkem určitě spokojeni.

Hned první devítka jinak přinesla drtivý nástup Zodyhydu. S přehledem své souboje zvládla kapitánská dvojice, Michalové S. i Radek s Pavlem, vítězství přidali i "motyčky". A aby toho nebylo málo, Zodyhyd ve skvělých výkonech pokračoval i ve fourballech. Opět vypůlila naše dvojice, půlbod přinesli i Tomáš s Karlem. Druhé vítězství si v souboji kapitánů připsal i Michal s Jirkou a stejně tak Radek s Pavlem. Naprosto suveréně si počínala rodinná dvojice Michalů, kteří za celý den neztratili ani jamku. Celkově tak první den skončil nečekaným náskokem 12:1.5 pro Zodyhyd.

Samozřejmě jsme to museli všechno zhodnotit večer. Přes nedávno skončenou prohibici byl bar dobře zásobený karibským rumem, který výborně doplnil "sponzorské" doutníky od Jirky V. Pěkná akce :-). V sobotu nám vyšlo počasí výborně, ale předpověď na neděli zdaleka tak dobrá nebyla… Dlouho jsme spekulovali, jak s tím naložit a nakonec jsme vymysleli posunutí startu o hodinu později. Aspoň jsem se mohl trochu vyspat :-).

Malinko jsme přeházeli flajty a vyrazili do druhého dne. Start proběhl ještě za slušného počasí, v prvním flajtu kapitáni, já vyrazil v posledním s Michalem S. a s Houbou a Petrem P. z Panterů. Houba mi měl co vracet a začal velmi dobře. Na jedničce par a moje zkažená dvojka pro něj znamenala hned 2 up. Double bogey na trojce stačilo na vypůlení. Na trojce jsme ještě zahrali drivy, ale pak byl konec… Objevila se šedivá stěna a začal takový slejvák, že se skoro ani nedalo jít. Všechny flajty se daly na útěk do klubovny.

Po poradě jsme se rozhodli započítat výsledky, které platily v okamžiku přesrušení hry, a počkat, jestli se počasí umoudří a umožní nám alespoň improvizovaně dohrát. Jediný ukončený zápas byl souboj kapitánů, kde Michal S. oplatil sobotní porážky Michalovi B. a dal naději Panterům na zvrat. Další body za Pantery přidali také Jirka H. a samozřejmě Houba proti mě. U nás se naopak drželi na vítězné vlně Radek, Pavel B., Michalové S. a bod přidal i Tomáš V.

Zhruba za hodinu se vyčasilo a podařilo se nám sestavit 7 "provozuschopných" dvojic, které vyrazili na 10 jamek počínaje devítkou. Já pokračoval v původním flajtu a byl jsem svědkem velmi kvalitního výkonu Michala S. (st.), který si připsal vítězství proti Houbovi, celkově už čtvrté! Totéž se podařilo i Radkovi, Míšu S. (ml.) o podobnou šanci připravil "scratch" jeho flajtu. Na straně Zodyhydu připsali vítězství ještě Michal B. v souboji "jedniček" s Peterem a Karel V. proti Honzovi K. Na straně Panterů si spravil chuť Dan, který o stoprocentní bilanci připravil Pavla B.

Já jsem bojoval částečně s driverem ve značném stupni rozkladu a pak hodně sám se sebou… Do 13. jamky jsme hráli vyrovnaně, nikdo nezískal náskok 2 jamek. Velmi dobře rozehranou čtrnáctku jsem ovšem doslova zahodil a pěkně se vztekal… Na patnáctce mě definitivně opustil můj starý dobrý driver a současně jsem šel 2 down. Sice jsem zabojoval na šestnáctce, ale když jsem nedal krátký pat do triplebogey (!) na sedmnáctce, který by mi přinesl vyrovnání, chtěl jsem vzteky jamku vzdát a tím prohrát zápas. Petr P. se zachoval džentlmensky, jamku prohlásil za vypůlenou a odmítl předčasné vítězství. Mně se pak podařilo zahrát na poslední jamce par a tím celkově zápas zremizovat. Ale za rámeček si to tedy nedám…

I přes docela extrémní nedělní podmínky se nám tedy podařilo utkání dohrát. Zodyhyd PK obhájil vítězství poměrně přesvědčivě, s výsledným skóre 24.5:9. Samozřejmě proběhla krátká oslava s předáním poháru a pak už jen poměrně pozdní odjezd. Díky všem zúčastněným, zase to byla skvělá zábava!

Na závěr se opět sluší poděkovat českokrumlovskému areálu, určitě zase přijedeme :-). A určitě si "Ryder Cup" zase zopakujeme!

A teď už se všichni můžeme těšit na Zodyhyd Trophy 2013!

Pošťák

 

Zodyhyd PK - vítěz Zodyhyd Trophy 2012 (na snímku chybí Pavel B. a Petr K.)