Final Weekend

21.+22.6.2008 Hluboká

Finálový víkend se vydařil parádně. V týdnu před jsme celkem v poklidu všechno zařídili (ubytování, tee time, poháry...) a tak jsme se v sobotu odpoledne sešli v pěti (4 hráči + 1 caddy) na Hluboké. Vzhledem k odřeknutí několika zúčastněných jsme se s Michalem oba probojovali do závěrečných bojů z dodatečné kvalifikace a tak byl počet účastníků trošku menší, než jsme plánovali, ale stejně jsme si ponechali 2 flajty, aby měly semifinále a finále tu správnou jamkovkovou atmosféru.

Semifinále svedlo proti sobě Michala B. a Pavla S. a mě proti Michalovi S. Pavlovi se v sobotu hlavně ze začátku příliš nedařilo a tak zápas skončil už na 12. jamce, kdy se Michal dostal do vedení o 7. Ale Pavel výborně dohrál zbytek a 47 ran na druhé devítce byl skvělý výsledek. A Michal nakonec celkově zahrál 93 ran a zase srazil hendikep o 8 desetin.
Já měl naprosto neuvěřitelný začátek kola. Třetí ránu na jedničce jsem hrál asi z 80 metrů a moje oblíbená gap wedge poslala míček přímo do jamky! Takže první letošní birdie a současně poprvé hit-in, tedy plná rána přímo do jamky. Na dvojce ale přišel první utopený míček a Michal pak postupně začal získávat náskok. Po sedmé jamce už byl 2 up, ale na osmičce (par 3) zase přišla moje chvíle. Slušný odpal se trochu podivně odrazil zřejmě o hranu bankru a do birdie chybělo asi 80 cm. Za přihlížení dvou kolem jedoucích diváků jsem birdie zkušeně proměnil (:-), poprvé 2 birdie v jednom kole) a využil i zaváhání Michala na devítce a v půlce jsme tedy byli all square. Na druhé devítce jsem však opět šel rychle 2 down, ale zase jsem využil zaváhání Michala a na patnáctce jsem znovu srovnal. 16. jamka se mi ale po nešťastné vodě před greenem nepodařila a Michal už nepřipustil pochybnosti, když získal vedení o 2 na 17. jamce. V neděli jsem se tedy mohl chystat na opakování souboje ze základní skupiny s Pavlem, tentokrát o 3. místo. Výsledek nakonec hlavně díky výborné první devítce nebyl špatný (34 stbf, 104 ran), ale pořád tomu něco chybělo... Aspoň Michal zahrál 37 stbf a trošku s hendikepem pohnul dolů.

Večer jsme si v užili v příjemné restauraci a po ranním probuzení (pokoj s výhledem na hřiště!) jsme spěchali na driving. Jako první vyrazili finalisté Michalové a přes zdravotní indispozici nakonec dorazil i Pavel a tak jsme se mohli pustit i do zápasu o třetí místo. Začátek byl vyrovnaný, ale Pavla jsem nikdy nepustil do vedení. Nakonec jsem zvládl lépe poslední jamky první devítky a dostal jsem se 2 up. Sice mi chyběly nějaké zázračné výsledky (ani jeden par), ale i tak jsem šel jen o 3 rány hůř, než v sobotu (51 ran - můj par). V druhé devítce se mi dařilo ještě trochu víc. Vyhrát zápas jsem mohl už na čtrnáctce, ale tu ještě Pavel s přehledem zremizoval. Na patnáctce jsem si už ale vítězství nenechal vzít. Pak se mi ještě podařilo bogey na dalších dvou jamkách a na osmnáctce (kterou jsem hrál už z posledních sil) jsem neproměnil bogey pat snad jen o 2 centimetry. Celkově to ale znamenalo výbornou druhou devítku za 45, v součtu poprvé na "standardním" hřišti pod 100, a hlavně skvělých 42 stbf a naprosto nečekané snížení na hcp 25.2! Prostě paráda!
Finálový zápas měl nespornou sportovní kvalitu. Mírně navrch měl po celou dobu Michal S., který začal čtyřmi pary, ale i tak byl po první devítce jen 1 up. Z pohledu jamkovky se mu ještě lépe vydařil začátek druhé devítky a po 11. a pak po 14. jamce byl už 3 up. Pak remíza na patnáctce a využitá rána k dobru na šestnáctce k dalšímu vypůlení jamky znamenaly, že letošní vítěz Zodyhyd Trophy byl znám - Michal Srp! Pořád byl ale ve hře skvělý výsledek na rány. Bohužel jsme oba Michaly trochu rozhodili, když na nás za rozhodnutého stavu čekali, abychom si poslední dvě jamky letošního finálového víkendu Zodyhyd Trophy dali společně. Michal S. dal na 17+18 +3 a Michal B. dokonce +5. I tak ale byly výsledky na rány velmi dobré (Michal B. opět 93 ran a zase snížení - o 0.4) až vynikající. Michal S. dal celkem 88 ran, 44 stbf a snížil pod 20!

Vítězem prvního ročníku Zodyhyd Golf Trophy se tedy zaslouženě stal Michal S. Předali jsme putovní pohár a ceny a shodli se, že Hluboká je výborné místo na takovou akci - doporučujeme! Pak jsme ještě dali koupání ve Vltavě, žákovský turnaj ve fotbale a rozjeli se domů. Zodyhyd Golf Trophy 2008 bylo tedy úspěšně zakončeno...

Pokud to mám krátce shrnout - maximálně podařená akce! Dobré hřiště s příjemnou atmosférou, krásné počasí, výborné ubytování, pohodová parta lidí a velmi dobré výkony. Prostě samá pozitiva :-).
Zodyhyd Golf Trophy 2008 je tedy zdárně za námi a už vymýšlíme, jak zorganizovat ročník 2009 (zřejmě upravíme systém základní části) a případně také nějaké týmové utkání ještě letos na podzim. Tak se těšte!