Shrnutí

Opět po roce nás uvítal Alfrédov slušným počasím a hlavně v plném počtu 8 hráčů na obou stranách. Rozehráli jsme tedy již klasický formát teamového utkaní ve scramble jamkovce na 9 jamek a současně soutěž dvojic ve scramble na rány.

Vlaška po těsném souboji s Birdies přinesla první 2 body pro Zodyhyd, ovšem ve druhém flightu výborně hrající Circus Brothers nedali šanci Dřevěným palicím a srovnali. Souboj ve třetím flightu (Branická desítka vs TBD) skončil smírně a tak o výsledku prvního dne rozhodl duel kapitánských flightů, kde po vypůlené první devítce získal výhodu pro Prague Panthers team Pink Panthers vítězstvím nad Zodyhyd PNP. Po prvním dnu tedy skóre 4½:3½ pro Panthers.

Sobotní večer se opravdu vydařil a přes povinné uzavření restaurace už ve 22:00 jsme ještě soukromně pokračovali v cigar salónku, kde došlo i na vítězné doutníky. Nutno přiznat, že z pohledu teamu Zodyhyd to bylo poněkud troufalé.

V neděli se nám všem podařilo včas dorazit na první odpaliště, zásoba růžových kamarádů byla dostatečná a tak se mohlo pokračovat v souboji podle pořadí z prvního dne. Zodyhyd na první devítce pokračoval v matném výkonu ze soboty a TBD po zásluze navýšili vedení pro Panthers. Na druhé devítce se ovšem situace obrátila, Zodyhyd zabojoval a dovedl nedělní duel k remíze. Branická desítka vypůlila první devitku, na druhé ovšem proti Pink Panthers došly síly a Panthers navýšili vedení. Virtuální skóre v klubovně 7:5 pro Panthers.

Lepší zprávy pro Zodyhyd ovšem byly na cestě. K 17. greenu se bližili Vlaška s Circus Brothers a na 18ce odpalovaly Dřevěné palice a Dirty Birdies. Oba Zodyhyd teamy vyhrály první devítku a na druhé byly v tu chvíli "dormie", což znamenalo virtuální stav 8:7 pro Zodyhyd. Už nevím, jestli svoji jamku vypůlily dřív Vlaška nebo Palice, každopádně vypůlení jamky znamenalo vítězství pro Zodyhyd. Nakonec se to povedlo oběma, oba své zapasy dovedly do vítězného konce, stanovily závěrečné skóre 9:7 a vrátily pohár Zodyhydu! Hlavně závěr Palic byl impozantní, na posledních pěti jamkách skóre -3.

Průběh soutěže dvojic byl poněkud jednoznačnější. Náskok 5 ran si po sobotě vybudovala Vlaška před dvěma pronásledovateli - Dirty Birdies a trošku překvapivě Circus Brothers. Vlaška neměla neděli nejlepší, ale ani Birdies, ani Brothers se nedokázali zlepšit. Naopak ze zadních pozic mocně finišovaly Palice, za specielní zmínku stojí Tomášův eagle na jamce č. 14. Stačilo to ovšem "pouze" na dělené druhé místo s Birdies.

V soutěží dvojic byla také představena nová cena - "Šrot roku". Team Zodyhyd PNP se jako jediný nedokázal oproti loňsku zlepšit, skončil na rány poslední, a tak po právu tuto novou cenu získal. Pevně doufám, že nedojde k obhajobě...

Galerie je zatím poněkud malá, máte-li další fotky, pošlete. UPDATE - doplněny fotky od Lukáše.

Postak@Golf přináší pohled na moji hru.